На Буковині продовжують “працювати” шахраї

Лише за вихідні дні довірливі буковинці під приводом різних шахрайських схем втратили 34 тисячі гривень.

Так, до 62-річної мешканки села Долиняни Хотинського району зателефонував невідомий, представився близьким родичем та «попросив» 16500 гривень для надання термінової допомоги. Жінка відповідно відгукнулася на прохання та через термінал у селі Недобоївці перевела кошти. Як вподальшому з’ясувалося, родич допомоги не потребував, а буковинка перерахувала гроші шахраю, повідомляє ХОТИН СЬОГОДНІ.

Щоб уберегтися від такого виду шахрайства, громадянам не варто одразу віддавати або перераховувати гроші незнайомцям. Спочатку зателефонуйте родичам або в поліцію. Як показує практика, з близькими все гаразд, а телефонували шахраї.

Ще двоє мешканців краю стали жертвами так званих «банківських працівників». 11 тисяч гривень втратила 51-річна чернівчанка відреагувавши на телефонний дзвінок псевдо-менеджера банківської установи. Працівник запропонував жінці підвищити кредитний ліміт. А 30-річна мешканка Чернівців навіть не здогадуючись надала конфіденційну інформацію шахраям про банківський рахунок під приводом покращення обслуговування клієнтів банку. Отримані дані зловмисник використав у власних цілях, відповідно знявши з рахунку 2500 гривень.

Аби громадяни не стали жертвою такої схеми шахрайства слід пам’ятати, що справжні працівники банківських установ не проводять жодних операцій у телефонному режимі. Вони не будуть запитувати у вас особисті дані, секретні коди, зокрема, які надходять у вигляді СМС-повідомлень чи іншу інформацію стосовно Вашого карткового рахунку.

У іншому випадку, 63-річний мешканець села Волока Глибоцького району «виграв» автомобіль. Невідомий чоловік у телефонній розмові переконав чоловіка, що він став власником іномарки, але для оформлення виграшу необхідно перерахувати 4 тисячі гривень.  Буковиннець так зрадів своємуфарту, що не перевіривши інформацію взагалі про будь-які конкурси, одразу перерахував через термінал зазначену суму. Відповідно, після перерахунку коштів зв’язок із так званим консультантом зник.

За всіма вищевказаними фактами шахрайств слідчі розпочали кримінальні провадження, передбачені ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Працівники буковинської поліції проводять комплекс заходів аби знайти зловмисників та притягнути їх до відповідальності. Тож, у разі надходження сумнівної інформації, пов’язаної із необхідністю перерахунку грошей, зверніться одразу до поліції за номером «102».

НОВИНИ РАЙОНІВ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Вижницького району

новини Герцаївського району

новини Глибоцького району

новини Заставнівського району

новини Кельменецького району

новини Кіцманського району

новини Новоселицького району

новини Путильського району

новини Сокирянського району

новини Строжинецького району

новини Хотинського району

новини Чернівців